Mineral Kimyasalları

Mineraller için Öğütme Kolaylaştırıcı Kimyasal Katkı Maddeleri

Tonaj Arttırıcılar olarak ta bilinen bu grup ince ve süper ince öğütmelere uygun olarak tasarlanmıştır. Bilindiği üzere öğütme prosesi bir yüzey üretme prosesidir ancak öğütme esnasında parçacıklar, hem daha küçük taneciklere ayrılmakta ve aynı zamanda birbirlerine çok yakın oldukları için sıkıştırma baskısı ve elektriksel kuvvetlerin çekim etkileri ile tekrar birleşmeye zorlanmaktadırlar, bu nedenlerle öğütme için harcanan enerjinin büyük bir bölümü kaybedilmektedir,


Deframe Tonaj Arttırıcılar ile bu kayıp enerjilerin oluşması önlenmekte, öğütülen malzemelerin kuru akışkanlığı artmakta ve daha stabil bir üretim seviyesine ulaşılmaktadır. Aglemerasyonun azalması, kayıp enerjilerin önlenmesi sayesinde daha ince öğütme yapma imkanı da elde edilmektedir, birçok proseste istenilen inceliğe ulaşılamamasının nedeni öğütülen parçacıkların tekrar birbirlerine yapışmalarıdır, Blaine Öğütme kolaylaştırıcılar ile istenilen inceliklere ulaşılabilir.


Deframe Mineral Kimyasallarının üretiminde özel olarak seçilmiş hammaddeler kullanılmakta müşterimizin müşterisinin talepleri de göz önüne alınmaktadır. Tüm ürünlerin üretilmesi ve kullanılmasında çevre ve sağlık koşulları göz önünde bulundurulmaktadır.

 

Deframe Mineral Kimyasalları ile Elde Edilen Avantajlar

Daha ince ürün, Daha yüksek tonaj,
Öğütme verimliliğinde artış, Müşteri isteklerinin karşılanması,
Elektrostatik kuvvetlerin nötralizasyonu, Silolarda tıkanmaların azalması veya ortadan kalkması,
Aglemerasyonun ve yapışmaların önlenmesi Öğütme prosesinde rahatlama
Kuru akışkanlıkta artış, Daha az enerji ile üretim.
Separatör verimliliğinde artış,


Mineral Kimyasallarının Kullanım Alanları

Barit Feldspat
Barit Sulfat Kireçtaşı
Kalsiyum Karbonat Magnesyum
Kalsiyum Oksit Perlit
Kalsiyum Sulfat Kuvartz
Krom Oksit çinko
Dolomit