Beton Kimyasalları


Hiper Akışkanlaştırıcılar

Beton için Hiper Akışkanlaştırıcı Kimyasal Katkılar :


Deframe Beton Hiper Akışkanlaştırıcı Kimayasalları, beton için uzun süreli kıvam koruma amacı ile geliştirilmiş beton kimyasallarıdır. Bileşimlerindeki diğer kimyasallar sebebi ile, buna ek olarak su azaltıcı özelliklere de sahiptirler.


Defrane Beton Hiper Akışkanlaştırıcı Kimayasalları yüksek düzeyde kıvam koruyucu katkılardır. Kıvamı korurken, priz sürelerinde gecikmeye veya betonda ayrışmaya neden olmazlar. Betona kendiliğinden yerleşme özelliği de kazandırır ve bu tür uygulamalarda da rahatlıkla kullanılabilirler. Yüksek kıvam koruma özellikleri sayesinde, taze betonda vibrasyon gerekliliğini ciddi düzeyde ortadan kaldırırlar. Bu katkılar klorür içermediğinden, beton donatılarına zarar vermez.

Süper Akışkanlaştırıcılar

Beton için Süper Akışkanlaştırıcı Kimyasallar:

Deframe Beton Süper Akışkanlaştırıcı Kimayasalları, karma suyunu azaltmak suretiyle erken ve son dayanımları arttırmak ve betona yüksek düzeyde akışkanlık sağlamak için geliştirilmiş kimyasal katkılardır.


Deframe Beton Süper Akışkanlaştırıcı Kimayasalları, beton karışım suyunu arttırmadan, işlenebilirliği büyük ölçüde iyileştirirler. Bu etkilerinin yanında priz sürelerinde gecikmeye veya betonda ayrışmaya neden olmazlar. Kıvam koruma özelliği sayesinde taze betonda vibrasyon gerekliliğini ciddi düzeyde ortadan kaldırırlar.


Bu katkılar, beton karışımlarının bileşim tasarımına ve kullanım dozuna bağlı olarak, katkısız betona kıyasla, erken ve son dayanımları arttırarak beton üretimlerinde tasarrufu arttırır. Bu ürünler, aynı zamanda betonun su geçirimsizlik özelliklerini geliştirirler. Su içeriğini de azalttıklarından, betonun don ve suya karşı direnci arttırırlar.


Deframe Beton Süper Akışkanlaştırıcı Kimayasalları, klorür içermediklerinden beton donatılarına zarar vermez.

Normal Akışkanlaştırıcılar

Beton için Orta Sınıf Akışkanlaştırıcı Kimyasallar:


Beton için Orta Sınıf Akışkanlaştırıcı Kimyasallar, karma suyunu azaltmak suretiyle, beton dayanımlarını arttırmak ve betona akışkanlık sağlamak için geliştirilmiş katkılardır..


Beton için Orta Sınıf Akışkanlaştırıcı Kimyasallar, beton karışım suyunu artırmadan, işlenebilirliği büyük ölçüde iyileştirirler. Bu etkilerinin yanında priz sürelerinde gecikmeye veya betonda ayrışmaya neden olmazlar..


Bu katkılar, su azaltıcı özellikleri sayesinde, su miktarını azaltır. Beton karışımlarının bileşim tasarımına ve kullanım dozuna bağlı olarak, katkısız betona kıyasla, erken ve son dayanımları arttırarak, beton üretimlerinde tasarruf sağlarlar. Bu ürünler, aynı zamanda betonun su geçirimsizlik özelliklerini geliştirir. Su içeriğini de azalttığından, betonun don ve suya karşı olan direncini arttırır..


Beton için Orta Sınıf Akışkanlaştırıcı Kimyasallar klorür içermediğinden beton donatılarına zarar vermezler..

Beton Kür Malzemeleri

Beton Kür Malzemeleri:


Deframe Beton Kür Malzemeleri, taze veya sertleşmiş betonun rahat kür alması için kullanılan, tek bileşenli, parafin bazlı kür malzemeleridir. Bu ürünler, kullanıma hazır olarak ambalajlanır ve taze dökülmüş beton veya harç üzerine püskürtülerek, yada rulo ile, yüzeyde ince bir tabaka yaratacak şekilde uygulanır.


Deframe Beton Kür Malzemeleri, betonun su geçirimsizliğini arttırır. Beton yüzeyinde oluşturdukları film tabakası ile betonun kürlenmesi sırasında gerekli olan suyun uzun süre beton içinde kalmasını sağlarlar. Bu sayede betonu, süratli su kaybına ve buna bağlı çatlamalara karşı korur.


Deframe Beton Kür Malzemeleri, diğer kürleme yöntemlerine oranla işçilik ve zamandan tasarruf sağlar. Solvent içermez, yanıcı ve/veya parlayıcı değildirler. Kokusuzdurlar, kapalı mekanlarda rahatlıkla kullanılabilirler. Beton ile etkileşmediğinden, betonun özelliklerini ve görüntüsünü etkilemezler. Betonun kürlemesini tamamlaması ardından, beton yüzeyinden su ile yıkanarak kolaylıkla uzaklaştırılabilirler.