Çimento Kimyasalları

Çimento için Kimyasal Katkı Maddeleri

Çimento için Mukavemet Arttırıcı, Öğütme Kolaylaştırıcı, Tonaj Arttırıcı ve Farin Öğütme Kolaylaştırıcı Kimyasal Katkı Maddeleri.

 

Mukavemet Arttırıcılar

Çimento için Mukavemet Arttırıcı Kimyasallar:

Deframe Mukavemet Arttırıcı Çimento Kiyasalları, çimentonun erken ve/veya son dayanımlarını ve kuru akışkanlığını arttırmak için tasarlanmış kimyasal katkılardır. Bu ürünler, mukavemetlerde sağladıkları artış ve akışkanlığı arttırma yeteneklerinden dolayı tüm çimento tiplerinde başarılı olarak uygulanmaktadır.

Mukavemet Arttırıcı Çimento Kiyasalları, çimentonun mukavemetini arttırdıkları gibi, öğütme sırasında oluşan yapışmaları, yani ince öğütülmüş taneciklerin yeniden biraraya gelme eğilimlerini azaltırlar. Çimento imalatında bu ürünlerin kullanılması, kuru akışkanlık sayesinde, değirmen ve seperatör verimliliğini arttırır. Böylece mukavemet artışının yanında üretim artışı ile enerji tüketiminde azalma elde edilir.

Tonaj Arttırıcılar

Çimento Tonaj Arttırıcı Kimyasallar :

Deframe Tonaj Arttırıcı Çimento Kimyasalları, öğütme prosesinde değirmenin tonajını ve öğütülen hammaddelerin kuru akışkanlığını arttırmak için geliştirilmiş olan bir kimyasal karışımlardır.

Bu ürünler, çimento imalatında tonaj arttırıcı ürünler olarak bilinirler. Öğütme sırasında oluşan yapışmaları, yani ince öğütülmüş taneciklerin yeniden biraraya gelme eğilimlerini azaltarak, değirmen ve seperatör verimliliğini arttırırlar. Böylece üretim artışı ile enerji tüketiminde azalma elde edilir.

Farin Öğütme Kimyasalları

Farin Öğütme için Kimyasal Katkı Maddeleri:

Deframe Farin Öğütme Kimyasalları öğütme prosesinde değirmenin tonajını ve öğütülen hammaddelerin kuru akışkanlığını arttırmak için geliştirilmiş olan kimyasal karışımlardır.

Deframe Farin Öğütme Kimyasalları, tonaj arttırıcı ürünlerdir. Öğütme sırasında oluşan yapışmaları, yani ince öğütülmüş taneciklerin yeniden biraraya gelme eğilimlerini azaltırlar. Bu katkılar kuru akışkanlık ile, değirmen ve seperatörün verimliliğini arttırır. Böylece üretim artışı ile enerji tüketiminde azalma elde edilir.

Krom İndirgeyiciler

Çimento Üretiminde Demir Sülfat ile Krom İndirgeme:

Firmamız, çimento üretiminde krom indirgeyici olarak AB ülkelerinde yoğun olarak kullanılan demir sülfat malzemesinin Almanya’daki tedarikçilerinden Ferro Duo firmasının ürünlerini Türkiye çimento sektörü pazarına sunmaktadır